Nevíš už co zlepšit?

Získej zpětnou vazbu pro svůj web

PŘIDAT WEB ZDARMA Kritika webu maskot Kritika webu planeta
Založte nové téma pro kritiku svého webu. TIP: Do názvu tématu i do popisu dejte doménu webu. Ostatní pak snadno rozliší, čeho se kritika týká a získáte tak více hodnocení.
od Tomáš
Ahoj. Nejsem tedy místní kritik. Ale přijde mi zbytečný dělat tam extra položku v menu na služby. Když to otevřu, tak se tohle dá snadno dát někam na footeru do horizontálního pásu. T.
od Pch
Tomáš píše:Ahoj. Nejsem tedy místní kritik. Ale přijde mi zbytečný dělat tam extra položku v menu na služby. Když to otevřu, tak se tohle dá snadno dát někam na footeru do horizontálního pásu. T.

Ahoj. Díky za odpověď, máš pravdu, asi to přesunu buď do horizontálního pásu nebo do tý první stránky. Neměl bys pro tuto webovou stránku prosím ještě nějaké konkrétní tipy pro lepší design? CSS si napsat umím, ale bohužel nemám moc estetickýho cítění.
od Filip Novák
Tomáš píše:Ahoj. Nejsem tedy místní kritik. Ale přijde mi zbytečný dělat tam extra položku v menu na služby. Když to otevřu, tak se tohle dá snadno dát někam na footeru do horizontálního pásu. T.

Budu rád, když tu s námi budeš kritizovat Tome a dobrá připomínka s tím Footerem. Taky to tak vidím, v sekci služby spíš nevidím služby, ale pár heslovitých výhod, které by se mohli dát jako pásek do footeru, přesně jak píšeš.

Menu je jinak dost old-school, tohle jsem naposledy viděl v roce 2002.

Nechápu, proč je polévka označena jako 200g (gramáží). Není to snad lepší označit obsahem v litrech? Běžné je uvést jako 0,2l.

Líbí se mi jednoduchost administrace, ale menu se nepřizpůsobí dokonale na mobilu. Jen se řádkuje pod sebe a to není ono. Zkuste něco takového, jako jsem udělal pro paní Fackovou zde: http://www.uklidfackova.cz :party:
od Lukas Sousek
Tel. kontakt se mi po kliknuti na nej otevre jako nedostupna webova stranka. Takze se z meho telefonu nedovolam. Neni tam ani uvedena predvolba.

Jidlo Menu - to je uvedeno bez priloh schvalne? Pro me zmatecne.
Stejne jako zbytek jidelnicku, neni vypsan kompletni? Je tam toho dost malo (napoje, desert).

To otevrene Menu se mi libi. Reservace online je mozna?
od Pch
Filip Novák píše:Budu rád, když tu s námi budeš kritizovat Tome a dobrá připomínka s tím Footerem. Taky to tak vidím, v sekci služby spíš nevidím služby, ale pár heslovitých výhod, které by se mohli dát jako pásek do footeru, přesně jak píšeš.

Menu je jinak dost old-school, tohle jsem naposledy viděl v roce 2002.

Nechápu, proč je polévka označena jako 200g (gramáží). Není to snad lepší označit obsahem v litrech? Běžné je uvést jako 0,2l.

Líbí se mi jednoduchost administrace, ale menu se nepřizpůsobí dokonale na mobilu. Jen se řádkuje pod sebe a to není ono. Zkuste něco takového, jako jsem udělal pro paní Fackovou zde: http://www.uklidfackova.cz :party:

Díky za odpověď. Dost mi pomohla. To hlavní menu webu budu muset opravdu přestylovat a líp přizpůsobit pro mobily :bored: Menu editoru v administraci možná nechám jenom zalamovat (tak jak je), protože ten editor je na malé obrazovce telefonu stejně velmi těžko použitelný, je primárně navržený pro počítač / tablet. Ta gramáž u polívky je moje věcná chyba, ale to se dá snadno opravit ve webový administraci (v týhle demoverzi to však musím udělat ručně, protože jsem pro demoverzi zákázal ukládání :-) ). Měl bys prosím ještě nějaký nápad jak zlepšit hlavičku webu a případně pozadí celé stránky?
od Pch
Suschi píše:Tel. kontakt se mi po kliknuti na nej otevre jako nedostupna webova stranka. Takze se z meho telefonu nedovolam. Neni tam ani uvedena predvolba.

Jidlo Menu - to je uvedeno bez priloh schvalne? Pro me zmatecne.
Stejne jako zbytek jidelnicku, neni vypsan kompletni? Je tam toho dost malo (napoje, desert).

To otevrene Menu se mi libi. Reservace online je mozna?

Děkuji za odpověď. Ten telefon je odkaz "callTo:...", to znamená, že na mobilu by měl spustit systémovou aplikaci pro volání, na počítači pak výchozí handler pro tyto odkazy - u mě je to třeba Skype. Velkou chybou je, že ten odkaz nemá žádný fallback, pokusím se to nějak vyřešit javascriptem. V denním menu skutečně chybí přílohy, dopíšu je tam. Stálé menu je krátké a nekompletní, protože je to vlastně jen takový dočasný "lorem ipsum". Od vyvtváření a úprav jídelních lístků je pak ta webová administrace (http://demo.redrest.cz/admin/). Jen jsem v týhle demoverzi zakázal ukládání, takže tvoje změny se nijak neprojeví. Ty rezervace jsou určitě dobrý nápad, zapracuju na tom, dík.
od Filip Novák
Pch píše:Měl bys prosím ještě nějaký nápad jak zlepšit hlavičku webu a případně pozadí celé stránky?

Asi prozatím už rady zabrzdím, protože jsem tam pustil dost zásadní doporučení na změnu toho archaického designu, který mi tam hodně nesedí. Nebo spíš splývá s nějakým studentským řešením. Po zlepšení tohoto, se na to můžu podívat znova. Teď bych musel sázet obecné rady, nemělo by to pro tebe smysl a já rád pomůžu na aktuálním stavu stránek, né na vymyšleném budoucím řešení, které si musím představovat v hlavě a nevidím ho v realu.
od Camillus
Pokud mohu k designu - funkčnost zde již zazněla. Menu by opravdu nebylo špatné modernizovat.

Při jeho návrhu bych ale zvážil také jiné pozadí, než s dřevěnou texturou. Myslím, že jednobarevné světlé pozadí by působilo čistěji. Pokud chcete motiv dřeva, spíš bych jej zobrazil v použitých fotografiích než na pozadí.

Na světlém pozadí by také lépe vyniklo stínování zejména u patičky, kde dnes působí jen jako neostrý okraj.

Hlavičku bych možná posunul níž a logo nechal v nějakém světlém pruhu nad hlavičkou. Lépe by vyniklo. Takto se v dané barevnosti trošku ztrácí.

Chybí texty,. Například text na úvodní stránce nad fotografií "příjďte k nám na oběd" mi jako zákazníkovi neříká, proč zrovna k vám. Chtělo by to nějaké krátké, ale asi výstižnější pozvání.

A ještě k výběru fotografie na úvodní stránce. Po technické stránce je dobrá, ale mám pocit, že je tam toho až příliš. Opět bych spíše vsadil na jednoduchost. Stačí jedno jídlo a příjemně nafocené. Tady mám polovinu menu, ale nevím, kam očima skočit dřív, co je v té fotografii to hlavní a co mi ta fotografie chce sdělit. Pokud má ale působit tak, že se u vás zákazník nají k "prasknutí", pak je asi zvolena dobře. Záleží však na stylu restaurace. Tato fotografie se hodí k nějaké domácí hospůdce. Pokud má jít ale o luxusnější restauraci, kam si zajdu s partnerkou na klidnou večeři, pak je myslím zvolena nevhodně.
od Pch
Camillus píše:Pokud mohu k designu - funkčnost zde již zazněla. Menu by opravdu nebylo špatné modernizovat.

Při jeho návrhu bych ale zvážil také jiné pozadí, než s dřevěnou texturou. Myslím, že jednobarevné světlé pozadí by působilo čistěji. Pokud chcete motiv dřeva, spíš bych jej zobrazil v použitých fotografiích než na pozadí.

Na světlém pozadí by také lépe vyniklo stínování zejména u patičky, kde dnes působí jen jako neostrý okraj.

Hlavičku bych možná posunul níž a logo nechal v nějakém světlém pruhu nad hlavičkou. Lépe by vyniklo. Takto se v dané barevnosti trošku ztrácí.

Chybí texty,. Například text na úvodní stránce nad fotografií "příjďte k nám na oběd" mi jako zákazníkovi neříká, proč zrovna k vám. Chtělo by to nějaké krátké, ale asi výstižnější pozvání.

A ještě k výběru fotografie na úvodní stránce. Po technické stránce je dobrá, ale mám pocit, že je tam toho až příliš. Opět bych spíše vsadil na jednoduchost. Stačí jedno jídlo a příjemně nafocené. Tady mám polovinu menu, ale nevím, kam očima skočit dřív, co je v té fotografii to hlavní a co mi ta fotografie chce sdělit. Pokud má ale působit tak, že se u vás zákazník nají k "prasknutí", pak je asi zvolena dobře. Záleží však na stylu restaurace. Tato fotografie se hodí k nějaké domácí hospůdce. Pokud má jít ale o luxusnější restauraci, kam si zajdu s partnerkou na klidnou večeři, pak je myslím zvolena nevhodně.

Děkuji moc za odpověď. Přesně takovou kritiku jsem pro tento web potřeboval ;-) Jdu to přestylovat.
První web

Ahoj, měla jsem za úkol vytvořit svůj první web. T[…]

Dobrý den, prosím o kritiku našeho webu sportjim.c[…]

Caffit Energy Booster

Pěkný den přeji, posílám ke kritice náš produktov[…]

Free online test webu na SilaSEO.cz